Auto Company

Видання

 

Іконостас з монастиря Скит Манявський

Майдан. Революція Гідності


Доба короля Данила

 

Народна ікона на склі.

 

Вернись із спогадів.. Володимир Івасюк

 

Личаківськи некрополь. Путівник.

 

Проходи по Личакову

 

Львівська цитадель

 

Український епізод Першого Ліонського собору


Хто і коли заснував місто Львів?

 

Як будувати рідну хату?

 

Як будувати рідну хату? PDF Друк

 

27 жовтня 2010 року, у Прес-клубі відбулася презентація книги – Митрополит Андрей Шептицький «Наша державність. Як будувати Рідну Хату».

Видане Фундацією «Андрей» та Мистецьким фондом імені короля Данила, – це Пастирське послання Митрополита Шептицького безперечно є одним із найактуальніших та найважливіших надбань української політичної думки.

У розпал виборчої боротьби, видавці прагнули нагадати громадськості та політикам, ті засадничі моменти політичного життя і державного будівництва, без яких неможливий успішний розвиток української державності: принципи національної єдності, громадянської відповідальності, важкої та копіткої праці на користь загальної справи.

 

 
Зоряна Лильо-Откович. Громадська організація «Мистецький фонд імені Короля Данила» PDF Друк

 

Ідея створення мистецького фонду, метою якого була б підтримка та реалізація значимих для культури України мистецьких проектів, в колах інте­лігенції визрівала давно. Проте реалізувалась вона лише при зустрічі трьох однодумців, які, як вони самі кажуть “зустрілися в потрібному місці і в по­трібний час”. Однодумцями засновниками громад­ської організації “Мистецький фонд імені Короля Данила” є Степан Кубів, директор ВАТ “КРЕДО­БАНК”, Мирослав Откович, директор Львівського філіалу Національного науково-дослідного рестав­раційного центру України та Володимир Турецький, директор приватного підприємства “Рамар”. Назва Фонду також з’явилася не випадково. Саме Король Данило – видатний політик, будівничий, який дбав про розвиток культури та писемності, збудував міц­ну державу в центрі Європи, впливаючи тим самим на хід історичних подій в середині XIII ст., перший у цих землях “поставив город” і “нарек” його Львовом в честь сина.

 
Презентація книги Івана Паславського «Український епізод Першого Ліонського Собору» та невідома дата заснування міста Львова PDF Друк

 

13 квітня 2010 року у місті Львові, в Прес-клубі відбулася презентація книги «Український епізод Першого Ліонського Собору». Автор наукового дослідження – Іван Паславський, кандидат філософських наук, провідний науковий співробітник відділу історії середніх віків Інституту українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України. Публікація цієї історичної розвідки відбулася завдяки підтримці Мистецького фонду імені короля Данила.

У книзі «Український епізод Першого Ліонського Собору» докладно розглянуте питання про українського архиєпископа Петра («archiepiscopus Ruthenus, nominee Petrus»). Як зазначено в західних письмових джерелах, у 1244 – 1245 роках архиєпископ Петро перебував на Заході з дипломатичною місією, а також взяв участь у засіданнях І Ліонського Собору. Під час одного із соборових засідань архиєпископ Петро, на прохання Папи Римського Інокентія IV, подав докладну інформацію про татаро-монголів та ймовірну мілітарну загрозу від них для Західної Європи.

Автор дослідження «Український епізод Першого Ліонського Собору» критично проаналізував широкий пласт вітчизняної та іноземної історіографічної літератури і дав власну відповідь на питання: «Ким був архиєпископ Петро?»; «Звідкіля він родом?»; «Хто із тогочасних руських князів делегував його для участі в І Ліонському Соборі та доручив архиєпископові місію ініціювати створення європейської коаліції для військового опору татаро-монгольській орді?».

 

 
Заснування фонду PDF Друк

 

Презентація Мистецького фонду імені короля Данила

 

10 грудня 2006 року у місті Львові в рамках відкриття виставки «Король Данило – засновник міста Львова», відбулася презентація Мистецького фонду імені Короля Данила.

Однією з причин створення Фонду стала необхідність реалізації значимих мистецьких та гуманітарних проектів, шляхом гармонійної, взаємодоповнюючої співпраці між інтелектуальним і мистецьким середовищами та меценатами.

 

 
«ПочатокПопередня12НаступнаКінець»

Сторінка 2 з 2