Auto Company

Видання

 

Іконостас з монастиря Скит Манявський

Майдан. Революція Гідності


Доба короля Данила

 

Народна ікона на склі.

 

Вернись із спогадів.. Володимир Івасюк

 

Личаківськи некрополь. Путівник.

 

Проходи по Личакову

 

Львівська цитадель

 

Український епізод Першого Ліонського собору


Хто і коли заснував місто Львів?

 

Як будувати рідну хату?

 

Софії Київській 1000 років! PDF Друк

 

Цього року міжнародна спільнота відзначає 1000-літній ювілей заснування Софії Київської – за рішенням ЮНЕСКО про внесення події до Календаря пам’ятних дат. Хоч вчені і продовжують сперечатися щодо конкретного часу закладання першого каменю у підвалини величного християнського собору, він був і залишається для усіх нас святинею та підтвердженням ідентифікації української держави.

Від самого початку Софія Київська стала не лише головним храмом країни, а й духовним, політичним та культурним центром держави. Саме тут з’явилася перша на східноєвропейських землях бібліотека, тут вівся літопис, перепис та переклад книг, проводилися церемонії сходження князів на київський престол та відбувалися прийоми послів. За час свого багатовікового існування собор, який уособлює Мудрість Божу, був свідком и безпосереднім учасником багатьох історичних подій. Він пережив численні навали та окупації, панування кількох іноземних імперій. Проте вистояв, не втративши своєї краси та величності. Пам’ятає Софія і найвидатніші події у становленні української державності. На початку ХХ ст. саме на Софійському майдані були проголошені Універсали Центральної Ради Української держави 1917–1918 рр., а у 1991 р. Всеукраїнським народним віче підтримано Акт про державну незалежність України.

 

 

Особисто у мене Софія Київська ідентифікується із нашими дідами-прадідами, їх прагненням до волі, незалежності та духовного збагачення. І тому серед головних завдань, які стоять перед нами усіма, переді мною, перед моєю родиною є збереження та примноження того, що залишили нам у спадок попередні покоління. Для мого онука Данилка, для мільйонів тих, хто ще творитиме історію.

Це можливо лише за однієї умови – усвідомлення і розуміння кожним власної відповідальності за майбутнє. Власне, саме такі люди різних
професій добровільно і самоорганізувалися, створивши Мистецький фонд імені Короля Данила. Для збереження минувшини та передачі її майбутнім поколінням.

Процвітання Софії Київській на тисячі й тисячі літ!

Степан Кубів