Auto Company

Видання

 

Іконостас з монастиря Скит Манявський

Майдан. Революція Гідності


Доба короля Данила

 

Народна ікона на склі.

 

Вернись із спогадів.. Володимир Івасюк

 

Личаківськи некрополь. Путівник.

 

Проходи по Личакову

 

Львівська цитадель

 

Український епізод Першого Ліонського собору


Хто і коли заснував місто Львів?

 

Як будувати рідну хату?

 

Відповідальність і партнерство: круглий стіл «Енциклопедія Львова. Том 4: напередодні зустрічі бізнесу і культури» PDF Друк

 

14 грудня 2010 року, у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся круглий стіл-презентація на тему: «Енциклопедія Львова. Том 4: напередодні зустрічі бізнесу і культури». Організаторами заходу виступили Мистецький фонд імені Короля Данила та видавництво «Літопис».

Напередодні Дня Святого Миколая, за одним столом зібралися представники влади, бізнесу, культури, щоб обговорити ті проблеми, які сьогодні хвилюють громадськість. Головною ідеєю круглого столу стало бажання привернути увагу бізнесу до ролі культури в суспільстві, заохотити бізнесові структури до партнерських стосунків з культурними і науковими інституціями – музеями, бібліотеками, видавництвами, ознайомити з міцними історичними традиціями меценатства і благодійництва у Львові.

 

 

Під головуванням проректора Львівського національного університету Марії Зубрицької, учасники круглого столу обговорили проблеми: стану і перспектив співпраці між владою і культурним середовищем, ситуації з гуманітарною відповідальністю бізнесу, значення «Енциклопедії Львова» для українського соціокультурного простору.

З доповідями присвяченим цим питанням до присутніх звернулися співзасновники Мистецького фонду імені Короля Данила – Степан Кубів та Мирослав Откович, начальник управління внутрішньої політики ЛОДА Роман Кураш, заступник міського голови Львова Василь Косів, голова комітету з питань культури Львівської обласної ради Орест Шейка, голова комітету з питань культури Львівської міської ради Ярослав Музичко, директор видавництва «Літопис» Михайло Комарницький та інші.

Зокрема Степан Кубів наголосив, що місто Львів має бути беззаперечним інтелектуальним та науково-виробничим центром. Однією з характерних ознак такого центру, на його думку, повинна стати розвинута система підтримки гуманітарних та культурних ініціатив, – проявів національної ідентичності. Мистецький фонд імені Короля Данила завжди підтримував й надалі підтримуватиме значущі видання і проекти.

Представники міської та обласної влади підтримали ідею налагодження систематичної співпраці між органами державної влади, бізнесом, представниками культури і науки. Лише спільні зусилля та відповідальність сприятимуть вирішенню наболілих проблем у сфері культури та історичного середовища.

Одним із прикладів такої співпраці, Михайло Комарницький вважає фундаментальне видання «Енциклопедія Львова», три томи якого побачили світ саме завдяки об’єднанню зусиль науковців та меценатів.

На завершення кругло столу Степан Кубів, як приклад для інших, подарував від імені фонду комплекти видання «Енциклопедія Львова» бібліотекам і музеям міста.

Проведений захід стане поштовхом для багатьох культурних проектів, які реалізовуватимуться у Львові найближчим часом, сподіваємося він допоможе налагодити практичну співпрацю влади, бізнесу та культури.

 

Володимир Турецький, Степан Кубів, Марія Зубрицька

 

Учасники круглого столу

 

Павло Хобзей, Мирослав Откович та Ярослав Музичко

 

Степан Кубів дарує комплекти "Енциклопедії Львова" присутнім директорам музеїв та бібліотек

 

 

«І бізнес, і влада повинні бути соціально-відповідальними заради збереження української ідентичності»

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити