Auto Company

Видання

 

Іконостас з монастиря Скит Манявський

Майдан. Революція Гідності


Доба короля Данила

 

Народна ікона на склі.

 

Вернись із спогадів.. Володимир Івасюк

 

Личаківськи некрополь. Путівник.

 

Проходи по Личакову

 

Львівська цитадель

 

Український епізод Першого Ліонського собору


Хто і коли заснував місто Львів?

 

Як будувати рідну хату?

 

Як будувати рідну хату? PDF Друк

 

27 жовтня 2010 року, у Прес-клубі відбулася презентація книги – Митрополит Андрей Шептицький «Наша державність. Як будувати Рідну Хату».

Видане Фундацією «Андрей» та Мистецьким фондом імені короля Данила, – це Пастирське послання Митрополита Шептицького безперечно є одним із найактуальніших та найважливіших надбань української політичної думки.

У розпал виборчої боротьби, видавці прагнули нагадати громадськості та політикам, ті засадничі моменти політичного життя і державного будівництва, без яких неможливий успішний розвиток української державності: принципи національної єдності, громадянської відповідальності, важкої та копіткої праці на користь загальної справи.

 

 

 

 

В опублікованому Посланні, Митрополит Андрей продемонстрував надзвичайно чітке і по-справжньому прогнозне бачення того, якою має бути держава Україна, як її треба будувати і які підводні камені траплятимуться на цьому шляху. Майже 70 років тому, у 1941 році, він писав про необхідність творення проекту Держави і не сумнівався, що Боже Провидіння дасть українському народові виконати його природне право – «вибрати собі й установити форму управи своєї Рідної Хати». Та водночас закликає до мудрості, моральності й інтелектуальної глибини у справі реалізації цього права. Держава у розумінні Митрополита – це не випадкове сполучення різнорідних елементів, а задум, який втілюється у життя свідомою волею, знаннями і усвідомленням того, що саме треба робити для її творення. Не випадково Митрополит обирає моделлю держави Хату, яку можна будувати лише за попереднім добре продуманим проектом і «озброєними достатніми знаннями». Він абсолютно точно передбачає наслідки «безпроектності» й стихійності державного будівництва: хаос, підміна спільного інтересу інтересами корпоративним. У посланні «Як будувати Рідну Хату» - і безжальні оцінки сучасних йому персонажів, цілком застосовані до представників нової влади, і всебічний аналіз соціально-політичних устроїв, і діагноз української ситуації: «глибока й сильна воля мати свою державу», яка поєднується з нерозумінням що саме треба робити та відсутністю щоденної копіткої й усвідомленої державницької праці.

Питання, яке ставить Андрей Шептицький – «Чи перевагу візьмуть елементи позитивні чи негативні?» - звернене не в минуле, а до нас. І відповідь залежить від кожного.

В презентації видання взяли участь засновники Мистецького фонду імені короля Данила – Степан Кубів, Мирослав Откович та Володимир Турецький, голова Фундації «Андрей» – Михайло Перун, професор Українського Католицького університету – Юрій Підлісний, старший науковий співробітник Інституту українознавства ім.. І. Крип’якевича НАН України – Іван Паславський, голова Асоціації підприємців Львівщини – Андрій Якимів, представники преси та громадськості.

Усі присутні відзначили непересічне значення постаті Митрополита Андрея та його праці «Як будувати рідну хату» для українців, а його думка і життєвий приклад сьогодні повинен бути для нас тим дороговказом, який спрямовуватиме усю нашу енергію на благо української держави та людей. Зокрема Степан Кубів підкреслив, що закладені у цьому посланні постулати свідомого, відповідального та морального державного будівництва, повинні бути головними орієнтирами для теперішніх політиків та влади. І для того, щоб наші достойники постійно пам’ятали про заповіт видатного українця, це видання буде розіслано в усі органи влади нашої держави, а також буде розповсюджуватися безкоштовно.

У Львові презентували книгу Митрополита Андрея Шептицького «Наша державність. Як будувати Рідну Хату»

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити