Auto Company

Видання

 

Іконостас з монастиря Скит Манявський

Майдан. Революція Гідності


Доба короля Данила

 

Народна ікона на склі.

 

Вернись із спогадів.. Володимир Івасюк

 

Личаківськи некрополь. Путівник.

 

Проходи по Личакову

 

Львівська цитадель

 

Український епізод Першого Ліонського собору


Хто і коли заснував місто Львів?

 

Як будувати рідну хату?

 

Нову дату заснування Львова підтверджено! PDF Друк


 

22 вересня 2010 року у науковій бібліотеці Львівського національного університету ім. Івана Франка відбулася презентація нового дослідження Івана Паславського – «Хто і коли заснував місто Львів?»

 

У своїй книзі, знаний львівський історик, розвинув висловлене раніше припущення, що справжньою датою заснування міста Львова – є 1240 рік. Проаналізувавши усі дати і версії виникнення Львова, які фігурують в українській та зарубіжній історіографії XV-XX ст. та остаточно переконавшись у фундаментальності праці французького вченого-домініканця Мішеля Лє Кієна «Oriens christianus» («Християнський схід») (1740), Іван Паславський впевнений, що віднайдена ним дата є цілком ймовірною, а засновником міста й справді потрібно вважати князя Лева, а не його батька Данила Галицького.  

 

 

 

 

 

У презентації, крім автора книги, взяли участь також директор наукової бібліотеки університету Василь Кметь, професори Іван Патер та Степан Качараба, співзасновники Мистецького фонду імені короля Данила Степан Кубів і Мирослав Откович, студенти та представники громадськості.

Всі присутні відзначили, що це видання стане чудовим стимулом для подальших досліджень проблеми, зокрема із залученням матеріалів іноземних фондосховищ, і можливо вже незабаром ми святкуватимемо іншу дату заснування міста Львова.

Меценат видання Степан Кубів, наголосив, що такі дослідження є вкрай необхідними для нашого міста і держави: «Ми повинні зрозуміти, що без минулого не має майбутнього, тому такі проекти слід фінансувати, тим більше, у Львові ще багато невідкритого…»

 

Сенсаційне відкриття: Львів заснований 1240 року

Автор книги Іван Паславський пояснює свою гіпотезу

 

Учасники презентації: Василь Кметь, Мирослав Откович, Степан Кубів, Іван Паславський, Степан Качараба та Іван Патер

 

Засновники Мистецького фонду імені короля Данила та автор книги

 

Виступає Степан Кубів

Виступає Степан Кубів

 

Іван Паславський роздає автографи

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити