Auto Company

Видання

 

Іконостас з монастиря Скит Манявський

Майдан. Революція Гідності


Доба короля Данила

 

Народна ікона на склі.

 

Вернись із спогадів.. Володимир Івасюк

 

Личаківськи некрополь. Путівник.

 

Проходи по Личакову

 

Львівська цитадель

 

Український епізод Першого Ліонського собору


Хто і коли заснував місто Львів?

 

Як будувати рідну хату?

 

Презентація відновленого іконостасу з церкви де служив Маркіян Шашкевич PDF Друк

 

5 березня 2010 року у Львівській національній галереї мистецтв Львівський філіал Національного науково-дослідного реставраційного центру України, Львівська національна галерея мистецтв та Мистецький фонд імені короля Данила презентували відновлений Іконостас церкви Собору Архангела Михаїла із села Гумнисько (Буського району Львівської області). У цьому храмі в 1838 – 1843 рр. правив отець Маркіян Шашкевич (1811 – 1843) – український письменник, поет, культурно-громадський діяч, священик, представник українського національного відродження  поч. ХХ ст. в Галичині, член товариства «Руська трійця», співавтор альманаху «Русалка Дністровая» (1837).

 

 

Іконостас був переданий у Львівську картинну галерею на початку 1990х років та зберігався у фондових приміщеннях Олеського замку. По своїй стилістиці Іконостас складається орієнтовно з трьох різночасових та різностилевих частин – найстаріша частина – ікони, які походять із кінця XVII – початку XVIІI ст., і були створенні в стилі так званого «Жовківського іконописного осередку» яка охоплює період другої половини XVII – першої половини XVIІI ст., послідовників іконописців Івана Рутковича (сер. XVII ст. – 1702 р.?) та Василя Петрановича (1680 – 1759). Друга частина іконостаса – найбільша, створена в 1749 році : празниковий ряд, апостольський та пророчий ряди, Розп’яття із Пристоячими. Третя частина – найменша, яка складається з намісних ікон «Богородиця-Дороговказиця» та «Христос-Учитель» ХІХ ст. До цього ж періоду належать і зображення Архангела Михаїла на дияконських дверях, та іконописні зображення на двох пределах із сюжетами «Боротьба Архангела Михаїла і дияволом» і «Сцена з Святим Августином».

Реставрація іконостаса проводилась впродовж 2008 – 2009 років у Львівському філіалі Національного науково-дослідного реставраційного центру України, з ініціативи генерального директора Львівської національної галереї мистецтв Бориса Возницького та директора Львівського філіалу ННДРЦ України Мирослава Отковича.

Після завершення усіх реставраційних робіт, іконостас планується змонтувати в відбудованій церкві Святохо Духа у Львові , яка була збудована в XVIІI ст. при Львівській духовній семінарії, однак на початку Другої світової війни, була зруйнована . На даний час на місці церкви знаходяться її законсервовані фундаменти та вціліла дзвіниця церкви, у якій знаходиться музей «Русалки Дністрової». Окрім того поряд із дзвіницею стоїть відкритий у 1990-тих роках пам’ятник Маркіяну Шашкевичу.

Відбудована церква з іконостасом з села Гумниська, музеєм «Русалки Дністрової» та пам’ятником М. Шашкевичу стануть єдиним великим меморіальним комплексом вшанування пам’яті Маркіяна Шашкевича, який планується відкрити у 2011 році в рамках відзначення двохсотліття від народження Маркіяна Шашкевича.

Відреставрований іконостас Відреставрований іконостас

Презентація відновленого іконостасу Борис Возницький, Мирослав Откович та інші учасники заходу. Презентація відновленого іконостасу Борис Возницький, Мирослав Откович та інші учасники заходу.

Презентація відновленого іконостасу Борис Возницький, Мирослав Откович та інші учасники заходу.

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити