Auto Company

Видання

 

Іконостас з монастиря Скит Манявський

Майдан. Революція Гідності


Доба короля Данила

 

Народна ікона на склі.

 

Вернись із спогадів.. Володимир Івасюк

 

Личаківськи некрополь. Путівник.

 

Проходи по Личакову

 

Львівська цитадель

 

Український епізод Першого Ліонського собору


Хто і коли заснував місто Львів?

 

Як будувати рідну хату?

 

Виставка НАРОДНА ВІЙНА 1917-1932 у Львові 22 січня - 8 лютого PDF Друк

 

 

22 січня 2015 року з нагоди Дня Соборності у місті Львові, Організацією "Меморіал" та Мистецьким фондом імені Короля Данила, в Палаці Мистецтв було відкрито виставку «Народна війна 1917−1932» та презентовано І том збірника документів «Чекістське досьє окупованої України».

Презентація виставки у Львові, в День Соборності, має особливе символічне значення, адже вона підкреслює історичну єдність України в боротьбі проти російських агресорів. Виставка покликана подолати численні стереотипи та міфи про внесок східних українців у боротьбу за волю та державну незалежність України.

Експозиція буде систематично експонуватися в усіх районах Львівщини, із особливим наголосом на участь у цих заходам учнівської та студентської молоді, вчителів та викладачів. Сьогодні 22 січня вона презентується у Львові, а вже 23 січня вона буде представлена в Стрию та Самборі, звідки вирушить по інших регіонах нашого краю.

Виставка експонуватиметься у Львові до 8 лютого 2015 року

 

На відкритті виставки були присутні численна громадськість, представники влади, духовенство,  наукова, культурна та політична еліта міста. Захід відвідали делегації місцевих осередків Організації «Меморіал», гості з Вінниці, Києва, Луцька, Самбора, Стрия, Тернополя.

З виступами та привітаннями до присутніх зокрема звернулися:

Архієпископ Львівський, Владика Ігор Возняк; голова Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» ім. Василя Стуса, народний депутат України, представник Президента у Верховній Раді України – Степан Кубів; співзасновник Громадської організації «Мистецький фонд імені Короля Данила», Народний художник України – Мирослав Откович, заступник голови Організації «Меморіал» імені Василя Стуса, головний редактор газети «Український Меморіал» – Євген Гринів; голова Львівської обласної організації «Меморіал» ім. Василя Стуса – Роман Гунда; директор Інституту українознавства ім. І.Крипʼякевича НАН України – проф. Микола Литвин; начальник Департаменту освіти та науки Львівської облдержадміністрації – Олександра Небожук; директор Ліцею ім. Героїв Крут, полковник – Роман Саляк; голова Львівського товариства політвʼязнів та репресованих – Петро Франко; Роман Круцик – автор та упорядник виставки «Народна війна 1917–1932» та книги «Чекістське досьє», перший заступник голови Організації «Меморіал» ім. Василя Стуса та інші.

 

Степан КУБІВ

голова Всеукраїнської правозахисної організації "Меморіал" ім. Василя Стуса

Голова Організації «Меморіал» ім. Василя Стуса – Степан Кубів, наголосив на важливості та необхідності цієї виставки для правдивого розуміння української історії. На його думку, зараз ми мусимо відкинути нав’язані нам радянською пропагандою стереотипи і віддати належне жертовній боротьбі проти комуністичного режиму в Східній Україні. Лише в єдності ми зможемо перемогти ворожу агресію та подолати усі труднощі.

Один з перших засновників меморіального руху – Євген Гринів, поділився спогадами про 25-ти літню діяльність Львівського Товариства «Меморіал», підкреслив основні досягнення організації та визначив перспективні напрямки подальшої роботи на чолі з новим головою Степаном Кубівим. Він вважає, що сьогодні, одним з головних завдань «Меморіалу», є популяризація української історії, особливо шляхом експонування таких виставок.

Співзасновник Мистецького фонду імені Короля Данила – Мирослав Откович відзначив важливість співпраці між громадськими середовищами у напрямку відродження духовності та національної історії. Нинішня виставка проведена Організацією «Меморіал» та Мистецьким фондом імені Короля Данила, вкотре переконує у необхідності координації, як ніколи, важливих сьогодні напрямків національного пробудження.

Петро Франко, подякував корифеям Товариства «Меморіал» – Роману Круцику та Євгену Гриніву за копітку і наполегливу працю з висвітлення української історії і нагородив їх відзнаками Товариства політичних вʼязнів і репресованих.

 


Роман КРУЦИК

автор виставки

З детальною презентацією виставки «Народна війна» виступив її автор і упорядник Роман Круцик. Музейна експозиція «Народна війна» перед усім спростовує твердження деяких вітчизняних і зарубіжних політиків, що сучасна незалежність дісталася нашому народові випадково, внаслідок збігу певних геополітичних обставин, що вона не була наслідком тривалого прагнення нації до визволення. Також спростовується теза, що прагнення українців до незалежності мало окреслене регіональне забарвлення, що мовляв незалежності бажало і за неї боролось винятково населення Західної України. За незалежність боролась уся Україна. Боротьба Західної України в образі ОУН і УПА було продовженням визвольних змагань, які велись і не припинялись на території Великої України. Крім цього експозиція спростовує багаторічне твердження комуністичних ідеологів, що у 1917-1923 рр. в Україні відбувалась громадянська війна. На основі документів архіву Міністерства Оборони України доведено, що громадянської війни не було, а відбувалась військова окупація України Росією. На осінь 1920 р. на Україну було направлено 1 млн. 200 тис. російської армії. Також, на основі архівних документів, у виставці вперше виведена статистика визвольного руху періоду 1932-1933 рр.: кількість підпільних організацій, повстанських загонів, збройних повстань та стихійних виступів селян (волинок).

 

 


Виставка «Народна війна 1917–1932»

експонуватиметься у Львові в  Палаці Мистецтв

22 січня – 8 лютого 2015 року

Автор і керівник проекту – Роман Круцик, відомий дослідник, багатолітній голова Київського осередку Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса. Примірники експозиції видруковані за підтримки Мистецького фонду імені Короля Данила.

У виставці вперше комплексно подано фото і документальні матеріали, що відображають маловідомі та замовчувані факти антибольшевицького опору на території Наддніпрянської України в 1917–1930-х роках. Висвітлено масові селянські виступи, збройні повстання, діяльність підпільних організацій і повстанських загонів проти окупаційної, терористичної та злочинної національної і соціально-економічної політики радянського режиму. Експозиція містить численні факти та документи злочинів комуністичної влади проти місцевого населення. При створенні експозиції використано матеріали державних та галузевих архівів СБУ вісімнадцяти областей України, оприлюднено невідомі та засекречені архівні документи.

Виставка «Народна війна» одночасно експонуватиметься в містах Львів, Стрий та Самбір і триватиме до 8 лютого 2015 року, після чого буде показана в інших районах та містах Львівщини.