Auto Company

Видання

 

Іконостас з монастиря Скит Манявський

Майдан. Революція Гідності


Доба короля Данила

 

Народна ікона на склі.

 

Вернись із спогадів.. Володимир Івасюк

 

Личаківськи некрополь. Путівник.

 

Проходи по Личакову

 

Львівська цитадель

 

Український епізод Першого Ліонського собору


Хто і коли заснував місто Львів?

 

Як будувати рідну хату?

 

Featured Links:
Банер
Мистецький фонд імені короля Данила
Софії Київській 1000 років! PDF Друк

 

Цього року міжнародна спільнота відзначає 1000-літній ювілей заснування Софії Київської – за рішенням ЮНЕСКО про внесення події до Календаря пам’ятних дат. Хоч вчені і продовжують сперечатися щодо конкретного часу закладання першого каменю у підвалини величного християнського собору, він був і залишається для усіх нас святинею та підтвердженням ідентифікації української держави.

Від самого початку Софія Київська стала не лише головним храмом країни, а й духовним, політичним та культурним центром держави. Саме тут з’явилася перша на східноєвропейських землях бібліотека, тут вівся літопис, перепис та переклад книг, проводилися церемонії сходження князів на київський престол та відбувалися прийоми послів. За час свого багатовікового існування собор, який уособлює Мудрість Божу, був свідком и безпосереднім учасником багатьох історичних подій. Він пережив численні навали та окупації, панування кількох іноземних імперій. Проте вистояв, не втративши своєї краси та величності. Пам’ятає Софія і найвидатніші події у становленні української державності. На початку ХХ ст. саме на Софійському майдані були проголошені Універсали Центральної Ради Української держави 1917–1918 рр., а у 1991 р. Всеукраїнським народним віче підтримано Акт про державну незалежність України.

 

 
Мистецький проект Мирослава Отковича "Сім слів Христа на хресті" PDF Друк

 

20 квітня 2011 року в Львівському Храмі Пресвятої Євхаристії (Домініканський собор) відбулася презентація мистецького проекту " СІМ СЛІВ ХРИСТА НА ХРЕСТІ ", за мотивами однойменного музичного твору австрійського композитора Йозефа Гайдна.

Автором полотен був Народний художник України Мирослав Откович, автором ідеї та адаптації текстів Владика Йосиф Мілян Єпископ-помічник Київської Архієпархії, тексти читав о.Іван Любінський. В проекті також взяли участь  студенти театрального відділу Львівського державного училища культури і мистецтв, директор Наталія Грицишин. Акустику і звук забезпечила компанія "Ультрагоризонт". Організаторами заходу виступили "Мистецький фонд імені Короля Данила", Львівська філія національного науково-дослідного реставраційного центру України та фірма "Рамар".

 

 

 
Відповідальність і партнерство: круглий стіл «Енциклопедія Львова. Том 4: напередодні зустрічі бізнесу і культури» PDF Друк

 

14 грудня 2010 року, у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся круглий стіл-презентація на тему: «Енциклопедія Львова. Том 4: напередодні зустрічі бізнесу і культури». Організаторами заходу виступили Мистецький фонд імені Короля Данила та видавництво «Літопис».

Напередодні Дня Святого Миколая, за одним столом зібралися представники влади, бізнесу, культури, щоб обговорити ті проблеми, які сьогодні хвилюють громадськість. Головною ідеєю круглого столу стало бажання привернути увагу бізнесу до ролі культури в суспільстві, заохотити бізнесові структури до партнерських стосунків з культурними і науковими інституціями – музеями, бібліотеками, видавництвами, ознайомити з міцними історичними традиціями меценатства і благодійництва у Львові.

 
Як будувати рідну хату? PDF Друк

 

27 жовтня 2010 року, у Прес-клубі відбулася презентація книги – Митрополит Андрей Шептицький «Наша державність. Як будувати Рідну Хату».

Видане Фундацією «Андрей» та Мистецьким фондом імені короля Данила, – це Пастирське послання Митрополита Шептицького безперечно є одним із найактуальніших та найважливіших надбань української політичної думки.

У розпал виборчої боротьби, видавці прагнули нагадати громадськості та політикам, ті засадничі моменти політичного життя і державного будівництва, без яких неможливий успішний розвиток української державності: принципи національної єдності, громадянської відповідальності, важкої та копіткої праці на користь загальної справи.

 

 
Нову дату заснування Львова підтверджено! PDF Друк


 

22 вересня 2010 року у науковій бібліотеці Львівського національного університету ім. Івана Франка відбулася презентація нового дослідження Івана Паславського – «Хто і коли заснував місто Львів?»

 

У своїй книзі, знаний львівський історик, розвинув висловлене раніше припущення, що справжньою датою заснування міста Львова – є 1240 рік. Проаналізувавши усі дати і версії виникнення Львова, які фігурують в українській та зарубіжній історіографії XV-XX ст. та остаточно переконавшись у фундаментальності праці французького вченого-домініканця Мішеля Лє Кієна «Oriens christianus» («Християнський схід») (1740), Іван Паславський впевнений, що віднайдена ним дата є цілком ймовірною, а засновником міста й справді потрібно вважати князя Лева, а не його батька Данила Галицького.  

 
«ПочатокПопередня12345НаступнаКінець»

Сторінка 4 з 5